Aktuality

 • ZŠ Třebízského v síti

Hodina moderní chemie

Datum: 10. prosince 2021 Autor: Kuzní­ková, PaedDr. Kategorie: Oznámení rodičůmV pondělí 6.12.2021 se na ZŠ a MŠ Kralupy nad Vltavou, Třebízského 523 konala akce s názvem „Hodina moderní chemie“. Tato akce se zde pořádá opakovaně a vždy se značným ohlasem u žáků. Letošní rok se ve třídách VIII.A, VIII.B, VIII.C, IX.A a IX.B konal scénář č.1 s názvem „Úvod do chemie:“. Součástí toho scénáře byla řada pokusů, která zajímavou formou ukazovala tajemství chemie. Témata byla různorodá: redoxní děje, zapálení střelného prachu, využití suchého ledu, katalýza chemických reakcí, ukázka rozdílu mezi hořlavostí papíru a nitrocelulózy a také využití kapalného dusíku. Akce byla velice zajímavá a u žáků měla úspěch. Velkou zásluhu na úspěchu měli výborní lektoři z VŠCHT v Praze, kteří zvládli akci s velkým přehledem a dokázali žáky zaujmout. Podobné akce mohou u žáků vzbudit zájem o studium chemie, protože ukáží, že chemie je více, než sumář vzorců, rovnic a pouček.
Mgr. Vladimír Suchý

Galerie

13 fotografií

 • Bez názvu

  Bez názvu
 • Bez názvu

  Bez názvu
 • Bez názvu

  Bez názvu
 • Bez názvu

  Bez názvu
 • Bez názvu

  Bez názvu
 • Bez názvu

  Bez názvu
 • Bez názvu

  Bez názvu
 • Bez názvu

  Bez názvu
 • Bez názvu

  Bez názvu
 • Bez názvu

  Bez názvu
 • Bez názvu

  Bez názvu
 • Bez názvu

  Bez názvu
 • Bez názvu

  Bez názvu