O Mateřské škole

• ZŠ Třebízského v síti

Charakteristika Mateřské školy

materiálně – technické zabezpečení a vzdělávání

Naší mateřské škole říkáme „Sluníčková“ a je součástí základní školy. Třída se nachází v přízemí, má samostatný vchod a provoz školy (např. zvonění) nijak nenarušují aktivity MŠ. Je jednotřídní se smíšeným oddělením pro děti od 3 do 6 let s kapacitou 28 dětí. Třída má nové vybavení. Máme zde k dispozici hernu, klidovou část, hygienické a provozní zázemí. Malou kuchyň s výdejnou stravy.

Herna je rozdělena po obvodu do hracích koutků, které nabízí možnost námětových her. Zbývající prostor je využit k volným hrám dětí. Dětem je běžně dostupná dětská knihovna a všechny výtvarné a pracovní pomůcky.

Prostory pro pobyt dětí se snažíme uspořádat s ohledem na bezpečnost a potřeby dětí. Všechny uvedené skutečnosti se odráží v ŠVP, v jednání dětí, jejich uvolněnosti, navazování kontaktů s kamarády a dospělými. V takovémto prostředí si děti velmi rychle zvykají na nové situace.

Prostředí nepůsobí stresově. Je vhodné pro děti od 3 let. Umožňuje bližší komunikaci a individuální přístup. Nabídka činností je volena především s důrazem na sebeobsluhu a na to, aby si dítě našlo v kolektivu vrstevníků své místo.

Filosofií naší školky je rozvíjet samostatné a zdravé sebevědomí dětí cestou přirozené výchovy a umožnit vzdělávání všem dětem podle jejich možností, zájmů a potřeb. Víme, že hlavním článkem ve výchově je rodina. Mateřská škola na ni úzce navazuje a současně ji doplňuje. Snažíme se rozvinout každou dětskou osobnost a dokázat, že existuje místo, kde je na všechno čas – naše mateřská škola. Děláme vše proto, aby děti byly maximálně spokojené a štastné.

Lokalizace

• Klidné prostředí
  • Rozsáhlá zahrada s dětským hřištěm
  • Využívání zázemí ZŠ – školní hřiště, aula, tělocvična, zahrada