• ZŠ Třebízského v síti

Mikuláš ve školce

Datum: 3. prosince 2021 Autor: Mikešová Kategorie: Mateřská škola

Tento týden jsme si hráli na čerty. Děti si namalovaly svého čertího kamaráda. Další den jsme pokračovali v přípravách na návštěvu nadpozemských bytostí. Děti se naučily čertovskou píseň. Společně jsme sepsali naše hříchy. Na papír jsme napsali slib, že se příští rok polepšíme.
V pátek nastal den D. Všichni byli hodní a v klidu si hráli. Po svačině paní učitelky dětem zahrály „ Čertí pohádku“ . Hodný čert byl upovídaný a hodně toho o dětech věděl. Děti byly statečné. Společně zazpívaly písničku, předaly dopis a Mikuláši slíbily, že vše splní. Samozřejmě za takovou námahu dostaly odměnu. A co dostaly paní učitelky? Krásný pocit z toho, že tradice neumírají ani v této době. A přes všechna opatření můžeme udělat dětem krásného Mikuláše a společně si to užít.

20 fotografií